Eurocup
FINAL EIGHT (April 2-5, Turin)

Dynamo Moscow 85
      Eurocup Trophy       73
Pamesa
Hemofarm 93
            76
Khimki
                   
    Hemofarm 68
    79
Khimki    
          Lietuvos Rytas 80-74 Khimki  
     
    Lietuvos Rytas 73
          73
iurbentia Bilbao    
                         
Benetton Treviso 79
                  76
iurbentia Bilbao
Lietuvos Rytas 85
                  67
Zadar

Last 16

Group I
W
L
+/-
Group J
W
L
+/-
*Dynamo Moscow 6 0 +50 *Benetton 5 1 +35
*Khimki 3 3 +22 *Zadar 3 3 -16
Maroussi 2 4 -27 Unics Kazan 3 3 +51
Panellinios 1 5 -45 Turk Telekom 1 5 -70
Group K
W
L
+/-
Group L
W
L
+/-
*Pamesa 4 2 +14 *iurbentia Bilbao 4 2 +34
*Hemofarm 4 2 +32 *Lietuvos Rytas 4 2 +61
Azovmash 3 3 +20 Spirou Basket 3 3 -20
Red Star 1 5 -66 Artland Dragons 1 5 -75

Last 16 Game 1
Dynamo Moscow 91-84 Panellinios
Maroussi 71-58 Khimki
Turk Telekom 89-82 Zadar
Benetton 68-66 Unics Kazan
Hemofarm 84-74 Azovmash
Red Star 73-85 Pamesa
Spirou Basket 78-74 Lietuvos Rytas
iurbentia Bilbao 71-62 Artland Dragons

Last 16 Game 2
Khimki 69-77 Dynamo Moscow
Panellinios 59-71 Maroussi
Unics Kazan 72-57 Turk Telekom
Zadar 76-84 Benetton
Pamesa 65-60 Hemofarm
Azovmash 62-74 Red Star
Artland Dragons 82-94 Spirou
Lietuvos Rytas 73-71 iurbentia Bilbao

Last 16 Game 3
Dynamo Moscow 94-73 Maroussi
Panellinios 73-89 Khimki
Turk Telekom 67-99 Benetton
Zadar 93-91 Unics Kazan
Azovmash 91-88 Pamesa
Hemofarm 88-73 Red Star
Lietuvos Rytas 105-64 Artland Dragons
Spirou 59-79 iurbentia Bilbao

Last 16 Game 4
Khimki 101-94 Panellinios
Maroussi 76-80 Dynamo Moscow
Unics 69-71 Zadar
Benetton 89-87 Turk Telekom
Red Star 65-91 Hemofarm
Pamesa 68-66 Azovmash
Artland Dragons 70-79 Lietuvos Rytas
iurbentia Bilbao 82-78 Spirou

Last 16 Game 5
Khimki 94-69 Maroussi
Panellinios 72-77 Dynamo Moscow
Unics 81-59 Benetton
Zadar 94-86 Turk Telekom
Azovmash 89-71 Hemofarm
Pamesa 82-80 Red Star
Lietuvos Rytas 77-56 Spirou
Artland Dragons 84-79 iurbentia Bilbao

Last 16 Game 6
Maroussi 83-85 Panellinios
Dynamo Moscow 73-68 Khimki
Turk Telekom 66-86 Unics
Benetton 94-81 Zadar
Hemofarm 66-62 Pamesa
Red Star 72-95 Azovmash
Spirou 88-79 Artland Dragons
iurbentia Bilbao 67-59 Lietuvos Rytas


Regular Season

Group A
W
L
+/-
Group B
W
L
+/-
*Maroussi 4 2 +25 *Unics Kazan 6 0 +53
*Zadar 4 2 +25 *Dynamo Moscow 4 2 +50
ASK Riga 3 3 +18 Barons/LMT Riga 1 5 -46
Chorale Roanne 1 5 -68 Lukoil Akademik 1 5 -57
Group C
W
L
+/-
Group D
W
L
+/-
*Khimki 5 1 +59 *Turk Telekom 4 2 +49
*Benetton 4 2 +35 *Panellinios 3 3 +18
Besiktas 3 3 -12 Aris BSA 2003 3 3 -2
Le Havre 0 6 -82 Bnei Hasharon 2 4 -65
Group E
W
L
+/-
Group F
W
L
+/-
*Azovmash 4 2 +12 *Spirou 5 1 +70
*Lietuvos Rytas 3 3 +26 *Red Star 5 1 +65
Asvel 3 3 -39 Turow 2 4 -42
Gran Canaria 2 4 +21 Brose Baskets 0 6 -93
Group G
W
L
+/-
Group H
W
L
+/-
*Pamesa 6 0 +83 *iurbentia Bilbao 6 0 +70
*Artland Dragons 3 3 -31 *Hemofarm 3 3 -28
Fortitudo 2 4 +13 Nymburk 2 4 -36
FMP 1 5 -65 Budocnost 1 5 -6
* Qualified to Last 16

Game 1
Artland Dragons 87-78 Fortitudo
Azovmash 92-90 Kalise Gran Canaria
Brose Baskets 39-69 PGE Turow
Barons/LMT Riga 61-80 Dynamo Moscow
Besiktas 72-77 Benetton
iurbentia Bilbao 78-67 Hemofarm
Bnei Hasharon 54-76 Turk Telekom
Spirou Basket 71-65 Red Star
Khimki 79-55 Le Havre
Lietuvos Rytas 95-74 Asvel
Nymburk 75-70
Budocnost
Pamesa 83-58 FMP
Panellinios 69-71 Aris
Chorale Roanne 79-75 ASK Riga
Lukoil Akademik 79-80 Unics Kazan
Zadar 87-79 Maroussi

Game 2
Maroussi 88-73 Chorale Roanne
ASK Riga 106-94 Zadar
Unics Kazan 76-55 Barons/LMT Riga
Dynamo Moscow 94-78 Lukoil Akademik
Le Havre 61-68 Besiktas
Benetton 77-59 Khimki
Turk Telekom 70-64 Panellinios
Aris 84-71 Bnei Hasharon
Asvel 85-83 Azovmash
Gran Canaria 94-83 Lietuvos Rytas
PGE Turow 61-86 Spirou Basket
Red Star 82-65 Brose Baskets
FMP 93-65 Artland Dragons
Fortitudo 71-77 Pamesa
Hemofarm 82-74 Nymburk
Budocnost 65-67 iurbentia Bilbao

Game 3
ASK Riga 84-70 Maroussi
Chorale Roanne 66-84 Zadar
Unics Kazan 80-71 Dynamo Moscow
Lukoil Akademik 75-88 Barons/LMT Riga
Besiktas 69-71 Khimki
Benetton 91-67 Le Havre
Panellinios 85-70 Bnei Hasharon
Aris 79-75 Turk Telekom
Azovmash 76-66 Lietuvos Rytas
Gran Canaria 78-80 Asvel
Red Star 97-69 Turow
Spirou 64-62 Brose Baskets
FMP 59-70 Fortitudo
Pamesa 84-67 Artland Dragons
Nymburk 79-92 iurbentia Bilbao
Budocnost 70-59 Hemofarm

Game 4
Maroussi 82-77 ASK Riga
Zadar 82-70 Chorale Roanne
Dynamo Moscow 77-87 Unics Kazan
Barons/LMT Riga 84-88 Lukoil Akademik
Khimki 91-65 Besiktas
Le Havre 76-82 Benetton
Bnei Hasharon 78-76 Panellinios
Turk Telekom 78-65 Aris BSA
Lietuvos Rytas 83-64 Azovmash
Asvel 69-81 Gran Canaria
PGE Turow 76-86 Red Star
Brose Baskets 65-84 Spirou
Artland Dragons 79-89 Pamesa
Fortitudo 88-61 FMP
Hemorafm 89-85 Budocnost
iurbentia Bilbao 93-72 Nymburk

Game 5
Maroussi 91-75 Zadar
ASK Riga 86-70 Roanne
Dynamo Moscow 84-74 Barons/LMT
Unics Kazan 79-72 Lukoil Academic
Le Havre 63-79 Khimki
Benetton 80-89 Besiktas
Turk Telekom *20:0 Bnei Hasharon
Aris BSA 2003 72-77 Panellinios
Gran Canaria 74-82 Azovmash
Asvel 93-90 Lietuvos Rytas
PGE Turow 67-56 Brose Baskets
Red Star 93-91 Spirou
FMP 65-84 Pamesa
Fortitudo 89-93 Artland Dragons
Hemofarm 62-82 iurbentia Bilbao
Budocnost 63-66 Nymburk
*technical loss

Game 6
Chorale Roanne 72-83 Maroussi
Zadar 83-68 ASK Riga
Lukoil Academic 62-86 Dynamo Moscow
Barons/LMT Riga 81-86 Unics Kazan
Besiktas 96-91 Le Havre
Khimki 80-71 Benetton
Panellinios 82-74 Turk Telekom
Bnei Hasharon 89-86 Aris BSA 2003
Azovmash 87-74 Asvel
Lietuvos Rytas 74-64 Kalise Gran Canaria
Spirou 89-69 PGE Turow
Brose Baskets 53-67 Red Star
Pamesa 80-74 Fortitudo
Artland Dragons 73-62 FMP
Nymburk 80-82 Hemofarm
iurbentia Bilbao 69-66 Budocnost


Second Qualifying Round, November 4 and 11
Galatasaray 85-83 | 62-93 Budoscnost
FMP Zeleznik 69-61 | 57-69 Ural Great
Unics Kazan 88-66 | 73-76 Hapoel Jerusalem
Allianz Swans Gmunden 82-82 | 81-96 Red Star
Panellinios 96-69 | 72-96 Kyiv
Le Havre 84-85 | 88-83 Oostende
Benetton Fribourg 64-92 | 61-103 Gran Canaria
ASK Riga 83-69 | 68-65 Cajasol


First Qualifying Round, October 14 and 21
Galatasaray 73-73 | 94-63 Siauliai
FMP Zeleznik 60-66 | 83-67 MyGuide Amsterdam
Unics Kazan 62-76 | 89-50 Energa Czarni
Tartu Rock 86-64 | 75-60 Allianz Swans
Telekom Baskets 54-69 | 70-85 Panellinios
Ostende 78-78 | 81-68 Triumph Lyubertsy
    Benetton Fribourg*
Cholet Basket 62-69 | 75-73 ASK Riga