Dec 19, 2007, 11:30 am
GROUP A
à  iauliai 71-51 Alba Berlin
DKV Joventut 116-53* Guildford Heat *(ULEB Cup winning margin record)
KK Bosna 80-85 Turk Telekom
GROUP B
FMP 60-72 Elan Chalon
BK Ventspils 92-67 Ovarense Aerosoles
Köln 99ers 62-73 Besiktas Cola Turka
GROUP C
CSU Asesoft 80-71 Spirou Basket
Hemofarm Stada 97-93 Akasvayu Girona
Galatasaray C. Crown 101-67 Hanzevast
GROUP D
Khimki 100-102 Azovmash Mariupol
Anwil Wloclawek 87-64 D. Bank Skyliners
Pamesa Valencia 93-92 SLUC Nancy
GROUP E
H. Galil Elyon 73-82 Triumph Lyubertsy
Benetton Fribourg 66-88 Swans Gmunden
KK Buducnost 76-65 Antwerp Giants
GROUP F
CEZ Nymburk 82-70 Beghelli Bologna
Panellinios GS 81-83 Red Star
Dynamo Moscow 104-84 Telindus Oostende
GROUP G
BC Kalev/Cramo 63-91 Asvel Basket
Asco Slask 92-94 Panionios On Telecoms
Ludwigsburg 71-90 G. Canaria G. Dunas
GROUP H
Artland Dragons 76-91 Lukoil Academic
Benetton Tamoil 88-60 Pau-Orthez
ASK Riga vs. BC Kyiv - Dec. 19 19:00 CET
GROUP I
Unics Kazan 94-57 Strasbourg
PGE Turow 77-72 Zadar
Hapoel Jerusalem 112-97 EiffelTowers
Group A
Team W L
DKV Joventut 7 0
Turk Telekom 6 1
à  iauliai 3 4
Alba Berlin 3 4
KK Bosna 2 5
Guildford Heat 0 7
Group B
Besiktas Cola Turka 7 0
BK Ventspils 5 2
Köln 99ers 4 3
Elan Chalon 3 4
FMP 2 5
Ovarense Aerosoles 0 7
Group C
Akasvayu Girona 5 2
Galatasaray Cafe Crown 5 2
BC Hemofarm Stada 5 2
CSU Asesoft 3 4
Spirou Charleroi 2 5
Hanzevast Capitals 1 6
Group D
Pamesa Valencia 6 1
Khimki 6 1
Azovmash Mariupol 4 3
SLUC Nancy 3 4
Anwil Wloclawek 2 5
D. Bank Skyliners 0 7
Group E
Triumph Lyubertsy 6 1
KK Buducnost 5 2
Swans Gmunden 4 3
Benetton Fribourg 3 4
Antwerp Giants 2 5
Hapoel Galil Elyon 1 6
Group F
Dynamo Moscow 5 2
Red Star 5 2
CEZ Nymburk 4 3
Telindus Oostende 3 4
Beghelli Bologna 3 4
Panellinios GS 1 6
Group G
G. Canaria Grupo Dunas 5 2
Asvel Basket 5 2
ASCO Slask Wroclaw 4 3
Panionios On Telecoms 4 3
BC Kalev/Cramo 3 4
Ludwigsburg 0 7
Group H
Lukoil Academic 5 2
BC Kyiv 4 2
Benetton Tamoil 4 3
Artland Dragons 4 3
ASK Riga 2 4
Pau-Orthez 1 6
Group I
PGE Turów Zgorzelec 6 1
Hapoel Jerusalem 4 3
Zadar 3 4
Unics Kazan 3 4
Strasbourg 3 4
EiffelTowers Den Bosch 2 5
à  iauliai 71-51 Alba Berlin
DKV Joventut 116-53* Guildford Heat *(ULEB Cup winning margin record)
KK Bosna 80-85 Turk Telekom
GROUP B
FMP 60-72 Elan Chalon
BK Ventspils 92-67 Ovarense Aerosoles
Köln 99ers 62-73 Besiktas Cola Turka
GROUP C
CSU Asesoft 80-71 Spirou Basket
Hemofarm Stada 97-93 Akasvayu Girona
Galatasaray C. Crown 101-67 Hanzevast
GROUP D
Khimki 100-102 Azovmash Mariupol
Anwil Wloclawek 87-64 D. Bank Skyliners
Pamesa Valencia 93-92 SLUC Nancy
GROUP E
H. Galil Elyon 73-82 Triumph Lyubertsy
Benetton Fribourg 66-88 Swans Gmunden
KK Buducnost 76-65 Antwerp Giants
GROUP F
CEZ Nymburk 82-70 Beghelli Bologna
Panellinios GS 81-83 Red Star
Dynamo Moscow 104-84 Telindus Oostende
GROUP G
BC Kalev/Cramo 63-91 Asvel Basket
Asco Slask 92-94 Panionios On Telecoms
Ludwigsburg 71-90 G. Canaria G. Dunas
GROUP H
Artland Dragons 76-91 Lukoil Academic
Benetton Tamoil 88-60 Pau-Orthez
ASK Riga vs. BC Kyiv - Dec. 19 19:00 CET
GROUP I
Unics Kazan 94-57 Strasbourg
PGE Turow 77-72 Zadar
Hapoel Jerusalem 112-97 EiffelTowers
Group A
Team W L
DKV Joventut 7 0
Turk Telekom 6 1
à  iauliai 3 4
Alba Berlin 3 4
KK Bosna 2 5
Guildford Heat 0 7
Group B
Besiktas Cola Turka 7 0
BK Ventspils 5 2
Köln 99ers 4 3
Elan Chalon 3 4
FMP 2 5
Ovarense Aerosoles 0 7
Group C
Akasvayu Girona 5 2
Galatasaray Cafe Crown 5 2
BC Hemofarm Stada 5 2
CSU Asesoft 3 4
Spirou Charleroi 2 5
Hanzevast Capitals 1 6
Group D
Pamesa Valencia 6 1
Khimki 6 1
Azovmash Mariupol 4 3
SLUC Nancy 3 4
Anwil Wloclawek 2 5
D. Bank Skyliners 0 7
Group E
Triumph Lyubertsy 6 1
KK Buducnost 5 2
Swans Gmunden 4 3
Benetton Fribourg 3 4
Antwerp Giants 2 5
Hapoel Galil Elyon 1 6
Group F
Dynamo Moscow 5 2
Red Star 5 2
CEZ Nymburk 4 3
Telindus Oostende 3 4
Beghelli Bologna 3 4
Panellinios GS 1 6
Group G
G. Canaria Grupo Dunas 5 2
Asvel Basket 5 2
ASCO Slask Wroclaw 4 3
Panionios On Telecoms 4 3
BC Kalev/Cramo 3 4
Ludwigsburg 0 7
Group H
Lukoil Academic 5 2
BC Kyiv 4 2
Benetton Tamoil 4 3
Artland Dragons 4 3
ASK Riga 2 4
Pau-Orthez 1 6
Group I
PGE Turów Zgorzelec 6 1
Hapoel Jerusalem 4 3
Zadar 3 4
Unics Kazan 3 4
Strasbourg 3 4
EiffelTowers Den Bosch 2 5